Ranking kont osobistych dla młodych – porównywarka kont dla dzieci

Pod nazwą konta dla młodych w ofercie banków kryją się zarówno konta dla dzieci, konta młodzieżowe jak i konta dla studentów. Gromadzenie pieniędzy w banku przestało być domeną ludzi pracujących. Posiadanie rachunku bankowego od najmłodszych lat ma wiele zalet, zwłaszcza w dobie rozwoju nowoczesnych technologii. Sprawdź, gdzie można założyć najlepsze konto bankowe dla młodych i jakie korzyści może ono zapewnić. Przedstawiamy ranking, który odzwierciedla aktualne oferty. Dzięki niemu można łatwo i szybko otworzyć konto online.

Ostatnia aktualizacja: 7 Września 2023
Ranking tworzony według najczęściej wybieranych ofert
Konto Osobiste dla młodych mBank
Tak
Darmowe konto
Tak
? zgarnij do 150 zł za spełnienie warunków +50 zł jeśli otworzysz konto na selfie/e-dowód
Promocja
23.11.2023
Czas Promocji
8% + do 500 zł
? +150 zł bon do Media Expert/Allegro, +150 zł premii za założenie konta przez aplikację, +200 zł za dodatkowe warunki
Nagrody w promocji
» SPRAWDŹ «
Konto Osobiste dla młodych Alior Bank
Tak
? Brak opłaty za prowadzenie konta dla osób poniżej 26 roku życia lub zapewniających wpływ min. 1500 zł miesięcznie.
Darmowe konto
Tak
Promocja
30.09.2023
Czas Promocji
8% + do 450 zł
? za spełnienie warunków
Nagrody w promocji
» SPRAWDŹ «
Konto Osobiste dla młodych VeloBank
Tak
Darmowe konto
Tak
Promocja
31.12.2023
Czas Promocji
7% + 600 zł
? za spełnienie warunków
Nagrody w promocji
» SPRAWDŹ «
Konto Osobiste dla młodych Pekao S.A.
Tak
Darmowe konto
Tak
? bon 50 zł na zakupy w Żabce do 200 zł za spełnienie warunków 8% na Koncie Oszczędnościowym
Promocja
02.11.2023
Czas Promocji
7% + do 200zł
? nagrodę 50 zł otrzymasz za otwarcie konta Zrób min. 5 transakcji bezgotówkowych kartą debetową do konta lub aplikacją PeoPay co miesiąc przez 3 miesiące od założenia konta. Po trzech miesiącach otrzymasz nawet 150 zł w prezencie
Nagrody w promocji
» SPRAWDŹ «
Konto Osobiste dla młodych ING Bank Śląski
Tak
Darmowe konto
Tak
Promocja
30.11.2023
Czas Promocji
do 300 zł
? za spełnienie warunków
Nagrody w promocji
» SPRAWDŹ «

Czym jest konto bankowe dla dzieci?

Konto bankowe dla dzieci to rodzaj konta oszczędnościowego, które jest przeznaczone specjalnie dla osób niepełnoletnich. Konta te zazwyczaj mają niskie wymagania dotyczące minimalnego salda i oferują funkcje takie jak bankowość internetowa i mobilna, które mogą pomóc dzieciom w nauce zarządzania swoimi pieniędzmi. Wiele kont bankowych dla dzieci oferuje również dostęp do bankomatów i karty debetowe, co może dać dzieciom możliwość dokonywania zakupów bez konieczności noszenia gotówki. Ponadto, niektóre banki oferują specjalne programy, takie jak prezenty urodzinowe lub darmowe skarbonki oszczędnościowe, które mogą pomóc dzieciom zaoszczędzić na duże wydatki. Ostatecznie, konto bankowe dla dzieci może być świetnym sposobem na nauczenie dzieci oszczędzania, wydawania i budżetowania.

Od jakiego wieku można założyć pierwsze konto bankowe?

Jeszcze do niedawna wnioski o pierwsze konto bankowe wpływały do banków w momencie podjęcia pierwszego stałego zatrudnienia. Aktualnie z profesjonalnych usług służących funkcjom oszczędnościowo-rozliczeniowym korzystają nawet dzieci poniżej 13. roku życia. Banki umożliwiają założenie konta rodzicom, opiekunom prawnym dla dzieci, które z prawnego punktu widzenia nie mają jeszcze nawet ograniczonej zdolności do czynności prawnych. Takim kontem zarządza dorosły, sprawujący opiekę nad pociechą. Oferty na konto dla młodych do 13 lat są rzadkością, ale mogą zainteresować rodziców, którzy chcą oddzielić własne finanse od pieniędzy malucha. Młodzież w wieku 13-17/18 lat zyskuje większą funkcjonalność w zakresie korzystania z rachunku. Może posiadać kartę do konta i korzystać z niej. Jeszcze większe możliwości zapewnia konto dla młodych studentów. Osoby do 26. roku życia nie zawsze mają już stałe zatrudnienie, dlatego warunki klasycznego konta dla dorosłych w zakresie zapewniania stałych wpływów mogą być trudne do spełnienia. Banki dla takich klientów proponują tzw. konta studenckie. Tutaj z pomocą przychodzi ranking kont dla studentów, który pomoże porównać opłacalność obu bankowych produktów finansowych.

Obecnie nie ma problemów z założeniem konta dla każdego. Żeby móc uruchomić rachunek dla osoby nieletniej, rodzic powinien przedstawić akt urodzenia lub dowód osobisty, jeśli takowy dziecko posiada. Takie dokumenty są wymagane przez większość instytucji finansowych. Osoby pełnoletnie do otwarcia rachunku potrzebują po prostu dowodu osobistego.

Jakie zalety ma konto dla dzieci?

Współczesne pokolenie może w łatwy sposób uczyć się finansów od najmłodszych lat. Gospodarowanie otrzymanymi od rodziców pieniędzmi staje się łatwiejsze, gdy są one bezpiecznie przechowywane. Środki na rachunku mogą służyć dziecku do codziennych zakupów, np. biletu autobusowego, śniadania w sklepiku szkolnym. Mogą również być używane sporadycznie, co umożliwi dziecku oszczędzanie na większy cel. Konto dla bankowe dzieci i młodzieży nie różni zasadniczo od takiego dla dorosłych, ma jednak kilka zalet. Nastolatek, który posiada konto dla dzieci, otrzymuje atrakcyjniejsze warunki niż dorosły w tradycyjnym ROR. Zwykle nie zostanie obciążony kosztami za samo utrzymanie rachunku. Nie musi zapewnić stałych wpływów na konto, choć oczywiście rodzice mogą zadbać o regularne przelewanie kieszonkowego. W ten sposób nastolatek może uzbierać większą kwotę pieniędzy, która zapewni mu lepszy start w dorosłość.

Wśród ciekawych funkcji i usług w ramach kont bankowych skierowanych dla dzieci są:

 • programy edukacji finansowej,
 • korzystne możliwości oszczędnościowe,
 • specjalne aplikacje internetowe i mobilne,
 • możliwość korzystania z karty pre-paid.

Zakładając konto dla młodego człowieka, można postawić na takie z oprocentowaniem lub dodatkowo osobne konto oszczędnościowe dla młodych. To rozwiązanie, które jeszcze bardziej pomoże rodzicom zabezpieczyć przyszłość swojego dziecka. Rodzice mają podgląd do pieniędzy dziecka i mogą sterować limitami w zakresie płatności gotówkowych i bezgotówkowych.

Które konto młodzieżowe jest najlepsze? Jak działa porównywarka kont dla młodych?

Popularność ofert bankowych skierowanych do osób niepełnoletnich i tych, którzy dopiero osiągnęli pełnoletność, jest mocno zróżnicowana. Z tego powodu przydaje się ranking, który pokazuje, jakie konta cieszą się największym uznaniem klientów. Ta porównywarka kont dla młodych ułatwi podjęcie decyzji o założeniu konta dla dziecka czy studenta. Wskazuje, ile kosztuje korzystanie z rachunku bankowego w młodym wieku oraz który bank przewiduje promocyjną ofertę. Oferty mogące wzbudzać zainteresowanie to te:

 • z darmowym prowadzeniem rachunku,
 • z bezpłatnym korzystaniem z karty,
 • z możliwością korzystania ze wszystkich bankomatów bez opłat,
 • z bonusem na konto wypłacanym przez bank po założeniu konta i spełnieniu warunków promocji.

Jakie koszty konta dla młodych mogą zaskoczyć posiadacza?

Dzieci i studenci stanowią dla banku szczególną grupą klientów. Z założenia konto dla młodych ma zachęcać ich do aktywnego zarządzania finansami. Nie ma więc mowy o wysokich opłatach i prowizjach. Nie zawsze jednak za każdą ofertą kryje się w pełni darmowe konto bankowe dla młodych. Opłaty, które banki stosują w ofertach dla studentów i młodzieży, to te za:

 • wypłatę środków z bankomatów za granicą,
 • kartę z comiesięcznym obciążeniem rachunku,
 • wypłatę gotówki w oddziale banku,
 • realizację zwykłego przelewu w placówce bankowej.

Banki pobierają opłaty zwłaszcza w przypadku niespełnienia warunku określonych aktywności na koncie. Bywa, że w ofertach precyzują okres promocyjny, w trakcie nie ma żadnych kosztów. Żeby koszty konta dla młodych nie były przykrą niespodzianką, warto zapoznać się z taryfą opłat i prowizji danej oferty oraz sprawdzić warunki obowiązywania ewentualnej promocji. Zdarza się, że wysokość opłat jest uzależniona od wieku posiadacza konta.

Darmowe korzystanie z konta studenckiego jest możliwe po spełnieniu określonych wytycznych, np.:

 • regularne płatności kartą do konta lub BLIKIEM w każdym miesiącu, gdyż w przeciwnym razie bank może obciążyć rachunek za obsługę karty debetowej,
 • zapewnienie wpływów zewnętrznych w określonej minimalnej kwocie, ponieważ może zostać pobrana opłata za prowadzenie konta.

Jak założyć bankowe konto dla młodych?

Otwarcie konta osobistego dla młodych jest dziś prostsze niż kiedykolwiek. Rodzice dzieci niepełnoletnich mogą złożyć wniosek o konto dla młodych przez internet i złożyć wniosek online lub w oddziale bez obecności dziecka. Bank może wymagać, aby rodzic był klientem banku i sam posiadał konto. W takim przypadku wybranie oferty dla dziecka staje się łatwiejsze i można tego dokonać z poziomu bankowości elektronicznej. W każdym przypadku to opiekun prawny podpisuje umowę z bankiem w imieniu dziecka.

Osoby pełnoletnie, które chcą skorzystać z usług bankowych, mogą wybrać najlepszą ofertę i załatwić wszystko online. Umowa dotrze do posiadacza rachunku kurierem i może on samodzielnie ją podpisać. Aktywacja konta pozwala na korzystanie z niego w pełni. Niektóre banki umożliwiają podpisanie umowy poprzez SMS, a do potwierdzenia tożsamości wystarczy wideorozmowa z doradcą banku. Wobec pandemii koronawirusa banki przyjęły też dodatkowe sposoby na założenie konta. Wniosek ze zdjęciami dowodu i twarzy wykonanymi zgodnie z instrukcjami dołączonymi do oferty pozwala na szybsze i bezpieczne otwarcie konta bez wychodzenia z domu.

Pierwsze konto bankowe z kartą kredytową

Podczas gdy większość nastolatków jest zadowolona z tego, że może liczyć na wsparcie finansowe swoich rodziców, są tacy, którzy chcą przejąć kontrolę nad własnymi finansami. Analizując ranking kont osobistych dla młodych, można znaleźć oferty kont z dodatkowymi produktami, np. kredytowymi. To nie tylko konto dla młodych z debetem, ale rodzaj karty kredytowej dla młodych. Niewielki limit kredytowy, rzędu 500-2000 zł jest możliwy za sprawą karty kredytowej do konta. Może być ona przydatna na niespodziewane wydatki studenckie związane z kształceniem i życiem bez rodziców.