Ranking kont osobistych dla młodych – porównywarka kont dla dzieci

Konto dla młodzieży i konto dla studentów to produkty występujące w ofercie banków jako konto dla młodych. Gromadzenie pieniędzy w banku przestało być domeną ludzi pracujących. Posiadanie rachunku bankowego od najmłodszych lat ma wiele zalet, zwłaszcza w dobie rozwoju nowoczesnych technologii. Sprawdź, gdzie można założyć najlepsze konto bankowe dla młodych i jakie korzyści może ono zapewnić. Przedstawiamy ranking, który odzwierciedla aktualne oferty. Dzięki niemu można łatwo i szybko otworzyć konto online.

Ostatnia aktualizacja: 22 Maja 2022
Ranking tworzony według najczęściej wybieranych ofert
eKonto możliwości
Tak
Darmowe konto
Tak
Bezpłatna karta
Tak
Darmowe bankomaty - Polska
Tak
Darmowe bankomaty - za granicą
Tak
? zgarnij do 150 zł za spełnienie warunków +50 zł jeśli otworzysz konto na selfie/e-dowód
Promocja
» SPRAWDŹ «
PKO BP Konto za Zero
Tak
Darmowe konto
Tak
? gdy zostanie dokonanych 5 transakcji bezgotówkowych (z wyjątkiem przelewów) kartą lub BLIK-iem w okresie rozliczeniowym karty - W przeciwnym razie opłata wyniesie 10 zł miesięcznie.
Bezpłatna karta
Tak
? wypłaty w PLN BLIKIEM ze wszystkich bankomatów w Polsce
Darmowe bankomaty - Polska
Tak
? Za wypłaty gotówki w walutach obcych z bankomatów ich operatorzy mogą pobierać opłaty
Darmowe bankomaty - za granicą
Tak
? Osoby polecające nasze konta mogą otrzymać po 100 zł za każde skuteczne polecenie, łącznie maksymalnie 1000 zł (limit 10 poleceń). Nowi Klienci, którzy zdecydują się otworzyć konta z użyciem kodu polecenia mogą otrzymać: 100 zł za otwarcie i spełnienie warunków dla PKO Konto za Zero 150 zł za otwarcie i spełnienie warunków dla PKO Konto bez Granic
Promocja
» SPRAWDŹ «
Konto Jakie Chcę dla Studenta
Tak
Darmowe konto
Tak
? Jeśli zapłacisz co najmniej 1 raz w miesiącu kartą lub BLIKiem, inaczej 8 zł
Bezpłatna karta
Tak
Darmowe bankomaty - Polska
Tak
Darmowe bankomaty - za granicą
Tak
? Do 300 zł za otwarcie i do 500 zł za 10 poleceń konta
Promocja
» SPRAWDŹ «
Konto dla Młodych
Tak
? 0 zł za obsługę karty debetowej wystarczy wykonać min. 4 transakcje bezgotówkowe (z wyjątkiem przelewów) kartą debetową wydaną do konta lub przy użyciu kodu BLIK w okresie, za który jest pobierana miesięczna opłata za kartę, w przeciwnym razie opłata wynosi 5 zł/mies.
Darmowe konto
Nie
Bezpłatna karta
Tak
Darmowe bankomaty - Polska
Tak
Darmowe bankomaty - za granicą
Tak
? Nowi klienci mogą otrzymać kod uprawniający do korzystania przez 6 m-cy z bezpłatnych usług telemedycznych.
Promocja
» SPRAWDŹ «
Konto Jakże osobiste z korzyścią dla graczy
Tak
? Brak opłaty za prowadzenie konta dla osób poniżej 26 roku życia lub zapewniających wpływ min. 1500 zł miesięcznie.
Darmowe konto
Tak
? Unikatowa karta dla gracza - Debit Mastercard. Za 0 zł poniżej 18 roku życia lub jeżeli zostaną wykonane transakcje bezgotówkowe na łączną kwotę min. 300 zł miesięcznie.
Bezpłatna karta
Tak
Darmowe bankomaty - Polska
Tak
? Możliwość wyboru tej opcji, jako jednej z dwóch korzyści do wyboru za 0zł.
Darmowe bankomaty - za granicą
Nie
Promocja
» SPRAWDŹ «
Millennium Konto 360° Student
Tak
? bezpłatne w przypadku min. 1 płatności kartą do konta lub BLIKIEM w miesiącu. W przypadku braku płatności kartą lub BLIKIEM
Darmowe konto
Tak
? bezpłatne w przypadku zapewnienia min. 1000 zł wpływów zewnętrznych i min. 1 płatności kartą do konta lub BLIKIEM w miesiącu
Bezpłatna karta
Tak
? bezpłatne w przypadku min. 1 płatności kartą do konta lub BLIKIEM w miesiącu
Darmowe bankomaty - Polska
Tak
? bezpłatne w przypadku min. 1 płatności kartą do konta lub BLIKIEM w miesiącu
Darmowe bankomaty - za granicą
Nie
? założenie konta - 50 zł + dokonanie min. 5 transakcji bezgotówkowej w październiku i listopadzie - 150 zł
Promocja
» SPRAWDŹ «
Konto Przekorzystne dla młodych
Tak
Darmowe konto
Tak
Bezpłatna karta
Tak
Darmowe bankomaty - Polska
Tak
Darmowe bankomaty - za granicą
Tak
? „Otwórz Konto Przekorzystne dla młodych i otrzymaj nagrodę 200 zł”
Promocja
» SPRAWDŹ «

Od jakiego wieku można założyć pierwsze konto bankowe?

Jeszcze do niedawna wnioski o pierwsze konto bankowe wpływały do banków w momencie podjęcia pierwszego stałego zatrudnienia. Aktualnie z profesjonalnych usług służących funkcjom oszczędnościowo-rozliczeniowym korzystają nawet dzieci poniżej 13. roku życia. Banki umożliwiają założenie konta rodzicom, opiekunom prawnym dla dzieci, które z prawnego punktu widzenia nie mają jeszcze nawet ograniczonej zdolności do czynności prawnych. Takim kontem zarządza dorosły, sprawujący opiekę nad pociechą. Oferty na konto dla młodych do 13 lat są rzadkością, ale mogą zainteresować rodziców, którzy chcą oddzielić własne finanse od pieniędzy malucha. Młodzież w wieku 13-17/18 lat zyskuje większą funkcjonalność w zakresie korzystania z rachunku. Może posiadać kartę do konta i korzystać z niej. Jeszcze większe możliwości zapewnia konto dla młodych studentów. Osoby do 26. roku życia nie zawsze mają już stałe zatrudnienie, dlatego warunki klasycznego konta dla dorosłych w zakresie zapewniania stałych wpływów mogą być trudne do spełnienia. Banki dla takich klientów proponują tzw. konta studenckie. Tutaj z pomocą przychodzi ranking kont dla studentów, który pomoże porównać opłacalność obu bankowych produktów finansowych.

Obecnie nie ma problemów z założeniem konta dla każdego. Żeby móc uruchomić rachunek dla osoby nieletniej, rodzic powinien przedstawić akt urodzenia lub dowód osobisty, jeśli takowy dziecko posiada. Takie dokumenty są wymagane przez większość instytucji finansowych. Osoby pełnoletnie do otwarcia rachunku potrzebują po prostu dowodu osobistego.

Jakie zalety ma konto dla dzieci?

Współczesne pokolenie może w łatwy sposób uczyć się finansów od najmłodszych lat. Gospodarowanie otrzymanymi od rodziców pieniędzmi staje się łatwiejsze, gdy są one bezpiecznie przechowywane. Środki na rachunku mogą służyć dziecku do codziennych zakupów, np. biletu autobusowego, śniadania w sklepiku szkolnym. Mogą również być używane sporadycznie, co umożliwi dziecku oszczędzanie na większy cel. Nastolatek, który posiada konto dla dzieci, otrzymuje atrakcyjniejsze warunki niż dorosły w tradycyjnym ROR. Zwykle nie zostanie obciążony kosztami za samo utrzymanie rachunku. Nie musi zapewnić stałych wpływów na konto, choć oczywiście rodzice mogą zadbać o regularne przelewanie kieszonkowego. W ten sposób nastolatek może uzbierać większą kwotę pieniędzy, która zapewni mu lepszy start w dorosłość.

Wśród ciekawych funkcji i usług w ramach kont bankowych skierowanych dla dzieci są:

 • programy edukacji finansowej,
 • korzystne możliwości oszczędnościowe,
 • specjalne aplikacje internetowe i mobilne,
 • możliwość korzystania z karty pre-paid.

Zakładając konto dla młodego człowieka, można postawić na takie z oprocentowaniem lub dodatkowo osobne konto oszczędnościowe dla młodych. To rozwiązanie, które jeszcze bardziej pomoże rodzicom zabezpieczyć przyszłość swojego dziecka. Rodzice mają podgląd do pieniędzy dziecka i mogą sterować limitami w zakresie płatności gotówkowych i bezgotówkowych.

Które konto jest najlepsze? Jak działa porównywarka kont dla młodych?

Popularność ofert bankowych skierowanych do osób niepełnoletnich i tych, którzy dopiero osiągnęli pełnoletność, jest mocno zróżnicowana. Z tego powodu przydaje się ranking, który pokazuje, jakie konta cieszą się największym uznaniem klientów. Ta porównywarka kont dla młodych ułatwi podjęcie decyzji o założeniu konta dla dziecka czy studenta. Wskazuje, ile kosztuje korzystanie z rachunku bankowego w młodym wieku oraz który bank przewiduje promocyjną ofertę. Oferty mogące wzbudzać zainteresowanie to te:

 • z darmowym prowadzeniem rachunku,
 • z bezpłatnym korzystaniem z karty,
 • z możliwością korzystania ze wszystkich bankomatów bez opłat,
 • z bonusem na konto wypłacanym przez bank po założeniu konta i spełnieniu warunków promocji.

Jakie koszty konta dla młodych mogą zaskoczyć posiadacza?

Dzieci i studenci stanowią dla banku szczególną grupą klientów. Z założenia konto dla młodych ma zachęcać ich do aktywnego zarządzania finansami. Nie ma więc mowy o wysokich opłatach i prowizjach. Nie zawsze jednak za każdą ofertą kryje się w pełni darmowe konto bankowe. Opłaty, które banki stosują w ofertach dla studentów i młodzieży, to te za:

 • wypłatę środków z bankomatów za granicą,
 • kartę z comiesięcznym obciążeniem rachunku,
 • wypłatę gotówki w oddziale banku,
 • realizację zwykłego przelewu w placówce bankowej.

Banki pobierają opłaty zwłaszcza w przypadku niespełnienia warunku określonych aktywności na koncie. Bywa, że w ofertach precyzują okres promocyjny, w trakcie nie ma żadnych kosztów. Żeby koszty konta dla młodych nie były przykrą niespodzianką, warto zapoznać się z taryfą opłat i prowizji danej oferty oraz sprawdzić warunki obowiązywania ewentualnej promocji. Zdarza się, że wysokość opłat jest uzależniona od wieku posiadacza konta.

Darmowe korzystanie z konta studenckiego jest możliwe po spełnieniu określonych wytycznych, np.:

 • regularne płatności kartą do konta lub BLIKIEM w każdym miesiącu, gdyż w przeciwnym razie bank może obciążyć rachunek za obsługę karty debetowej,
 • zapewnienie wpływów zewnętrznych w określonej minimalnej kwocie, ponieważ może zostać pobrana opłata za prowadzenie konta.

Jak założyć bankowe konto dla młodych?

Rodzice dzieci niepełnoletnich mogą złożyć wniosek o konto dla młodych przez internet lub w oddziale bez obecności dziecka. Bank może wymagać, aby rodzic był klientem banku i sam posiadał konto. W takim przypadku wybranie oferty dla dziecka staje się łatwiejsze i można tego dokonać z poziomu bankowości elektronicznej. W każdym przypadku to opiekun prawny podpisuje umowę z bankiem w imieniu dziecka.

Osoby pełnoletnie, które chcą skorzystać z usług bankowych, mogą wybrać najlepszą ofertę i załatwić wszystko online. Umowa dotrze do posiadacza rachunku kurierem i może on samodzielnie ją podpisać. Aktywacja konta pozwala na korzystanie z niego w pełni. Niektóre banki umożliwiają podpisanie umowy poprzez SMS, a do potwierdzenia tożsamości wystarczy wideorozmowa z doradcą banku. Wobec pandemii koronawirusa banki przyjęły też dodatkowe sposoby na założenie konta. Wniosek ze zdjęciami dowodu i twarzy wykonanymi zgodnie z instrukcjami dołączonymi do oferty pozwala na szybsze i bezpieczne otwarcie konta bez wychodzenia z domu.

Pierwsze konto bankowe z kartą kredytową

Analizując ranking kont osobistych dla młodych, można znaleźć oferty kont z dodatkowymi produktami, np. kredytowymi. To nie tylko konto dla młodych z debetem. Niewielki limit kredytowy, rzędu 500-2000 zł jest możliwy za sprawą karty kredytowej do konta. Może być ona przydatna na niespodziewane wydatki studenckie związane z kształceniem i życiem bez rodziców.