Przydatne informacje dla pożyczkobiorców

Przydatne informacje dla pożyczkobiorców

Niezależnie od tego czy ktoś ma już zaciągnięte jakieś pożyczki czy też zastanawia się dopiero nad pierwszą, warto poznać podstawowe pojęcia wykorzystywane w branży finansowej.

Są to przede wszystkim takie określenia jak BIK, KRD czy też baza dłużników.

O co chodzi z BIK?

Odpowiedź na pytanie czym jest BIK jest jednak bardzo prosta, gdyż to Biuro Informacji Kredytowej zawiera informacje o tym jakie ktoś ma aktualnie kredyty oraz ile zostało mu jeszcze do spłacenia. Widać tu jednak również ewentualne opóźnienia w spłatach, więc w przypadku powtarzania się takich problemów trudniej będzie później o dobre warunki pożyczki.

Kredyt bez sprawdzania w BIK

Wyjątkiem są jednak pożyczki bez BIK, przy których żadne informacje nie są sprawdzane, a klienci najczęściej otrzymują pożyczkę bez dodatkowych problemów. Wystarczy tylko przedstawić aktualny dowód osobisty i to w zasadzie wszystko, bo nawet nie trzeba wychodzić z domu po pieniądze – składając wniosek w wygodny sposób przez internet już po kilkunastu minutach ma się pieniądze na swoim koncie bankowym. Warto natomiast wybrać pożyczki bez bik na raty zamiast takiej, którą trzeba spłacić za jednym razem już po kilkunastu dniach. Trudno bowiem oczekiwać, że osoba pożyczając kilka tysięcy złotych będzie zaraz dysponowała nimi ponownie, aby oddać pożyczkę wraz z naliczonymi odsetkami. Jeżeli jednak płatność zostanie rozłożona na wygodne raty, to nawet się ich nie odczuje i nie wpłynie to w żaden sposób na finanse. Tym samym uniknie się wpisu do bazy dłużników wynikającego z braku terminowych spłat rat zadłużenia.

2 thoughts on “Przydatne informacje dla pożyczkobiorców”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *