chwilowki na dowod

Pożyczki na dowód – o tym pamiętaj, zanim złożysz wniosek!

Pożyczki na dowód to absolutny hit ostatnich lat. W obliczu nagłych okoliczności, takich jak choroba, wypadek czy remont, konieczne wydaje się poszukanie dodatkowego źródła pieniędzy. Wówczas pomocne okazują się właśnie pożyczki na dowód. Mała ilość formalności oraz szybki przelew pieniędzy – są to dwa podstawowe atuty tych produktów finansowych, dzięki którym korzysta z nich tak wielu polskich konsumentów. W niniejszym artykule tłumaczymy, na co uważać podczas składania wniosku o pożyczkę na dowód. Zapraszamy serdecznie do wnikliwej lektury!

Pożyczki na dowód – jak to działa?

Czy otrzymanie pożyczki na dowód jest realne? Tak – to naprawdę bardzo proste. W chwili obecnej działa bardzo wiele instytucji pozabankowych, które specjalizują się w udzielaniu tego rodzaju pożyczek. Warto jednak wiedzieć o tym, że hasło “na dowód” ma na celu przede wszystkim podkreślenie atutów takiej pożyczki – minimum formalności oraz dość dużą kwotę pożyczki. Firmy pożyczkowe muszą jednak stosować kilka dodatkowych rozwiązań, dzięki którym sprawdzą, czy dana osoba kwalifikuje się do uzyskania pieniędzy.

Instytucje pozabankowe oprócz dowodu osobistego sprawdzają także, czy nasze dane nie widnieją w liście dłużników, np. KRD, ERIF, BIG lub BIK. W niektórych przypadkach jest również wyższa granica wiekowa do uzyskania pożyczki, która wynosi 21 lat. Firmy pożyczkowe w celu ograniczenia zjawisk oszustw stosują także dodatkowe formy weryfikacji, takie jak obowiązek przelania 1 grosza na konto firmy ze swojego konta bankowego.

Prywatna pożyczka na dowód – o tym pamiętaj, zanim złożysz wniosek

Prywatne pożyczki na dowód wyróżniają się bardzo małą ilością formalności do spełnienia. Jest ona jeszcze mniejsza niż w przypadku ubiegania się o pożyczkę na dowód w instytucji pozabankowej. Nie każdy chce korzystać z usług tego typu firm, dlatego wtedy z pomocą mogą nam przyjść prywatne pożyczki. Jeśli konsumentowi zależy na bardziej kameralnych oraz mniej oficjalnych usługach, to warto wiedzieć, że osób zajmujących się udzielaniem tego rodzaju pożyczek jest naprawdę sporo. Zdarza się, że środki w ramach takiej pożyczki można uzyskać dosłownie za ukazaniem swojego dowodu osobistego. Jednym z najważniejszych atutów prywatnych pożyczek na dowód jest fakt, iż mogą z nich korzystać osoby, których dane widnieją w KRD, BIK lub BIG.

Należy jednak pamiętać o kilku podstawowych zasadach. Pożyczkę prywatną możemy otrzymać od każdej osoby, która nie zajmuje się profesjonalnie usługami z zakresu pożyczania środków pieniężnych. Pieniądze może nam zatem pożyczyć zarówno ktoś z rodziny, przyjaciel, znajomy jak i ktoś całkiem nam obcy. Wytyczne dotyczące zasad udzielania pożyczek na dowód są zwarte w kodeksie cywilnym. Warto jednak pamiętać o tym, aby każdorazowo sporządzać umowę pożyczki na piśmie – bez względu na kwotę zobowiązania. Dzięki takiemu rozwiązaniu interesy obu stron będą zabezpieczone w prawidłowy sposób. Więcej informacji odnośnie pożyczek na dowód można znaleźć na stronie  https://www.czerwona-skarbonka.pl/pozyczki-na-dowod/.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *