pożyczki na dowód osobisty

Pożyczka na dowód – co to takiego?

Wbrew nazwie, pożyczka na dowód osobisty, to nie jest pożyczka, którą może wziąć każdy posiadacz dowodu osobistego. Nie mniej jednak, jest o bardzo wygodny sposób pożyczania pieniędzy. Warto się nad nim pochylić jeżeli potrzebujemy środków „na teraz” lub jeśli nie chcemy w cale przedsięwzięcie angażować naszego pracodawcy.

Czym jest pożyczka na dowód osobisty.

Jest to nic innego jak pożyczka na oświadczenie. Czyli nie musimy w większości przypadków pokazywać zaświadczeń od pracodawców, z ZUSu, czy dokumentu o przyznaniu 500+. Oświadczamy na stronie internetowej, ile wynosi nasz dochód, z jakiego źródła go uzyskujemy oraz na jak długo możemy na niego liczyć. W momencie uzupełnienia wszystkich pól naszymi danymi, dostajemy zgodę lub odmowę pożyczki. Wtedy możemy zaprzestać prób uzyskania pieniędzy, albo przenieść się na stronę innego pożyczkodawcy, a tych jest mnóstwo. Wystarczy spojrzeć na stronę https://www.czerwona-skarbonka.pl/pozyczki-na-dowod/, gdzie mamy zestawionych najpopularniejszych pożyczkodawców, działających w naszym kraju.

Pożyczkodawcy pożyczą nam pieniądze jednorazowo, czyli będą wymagać spłaty całej kwoty na przykład za miesiąc, lub ratalnie. Wszystko zależy od rodzaju usług, jakie świadczy pożyczkodawca. Jedne firmy specjalizują się w udzielaniu pożyczek jednorazowych, inne pożyczek rozłożonych na miesięczne lub cotygodniowe spłaty. Pierwsze rozwiązanie jest dla klientów, dla których kwota zobowiązania nie jest względem przychodów żadnym wyzwaniem, ot zabrakło kilkuset złotych na prezent dla zony, a my akurat czekamy na wypłatę. Druga forma przeznaczona jest dla klientów, którzy pożyczają kwotę, która leży poza ich zasięgiem w stosunku do przychodów. Na przykład ktoś bardzo by chciał zabrać rodzinę na wczasy za granicę, które kosztują 6 tysięcy złotych, a sam zarabia 2,5 tysiąca złotych. Oczywistym jest, że nie odda tego za miesiąc. Wtedy rozkłada sobie tą kwotę na miesięczne raty, dajmy na to na 15 miesięcy. Niezależnie od sposobu pożyczania, które wybierzemy, pożyczanie na dowód obostrzone jest kilkoma warunkami.

Co będzie nam potrzebne, aby wziąć dowód.

Dochód. Przede wszystkim. Musimy pokazać pożyczkodawcy, że będziemy mieć z czego oddać i że nie dojdzie do wyłudzeń. Firmy akceptują różne formy dochodu. Jeżeli jedni nie akceptują twojego sposobu na pozyskiwanie comiesięcznych środków na konto, można zgłosić się do następnych.

Kolejną kwestią przy pożyczkach ratalnych jest kwestia ciągłości dochodów. Jeśli twoja umowa o pracę wygasa za dwa miesiące, a ty potrzebujesz pieniędzy na pół roku, to raczej takiej zgody nie otrzymasz, choć i tu zdarzają się wyjątki. Warto poszukać.

I pamiętajmy, to że oświadczamy jedynie jak wygląda nasza sytuacja finansowa, to nie znaczy to, że nie będziemy sprawdzani. Pożyczkodawcy mogą nas sprawdzać w takich bazach danych jak BIK, BIK, czy KRD, aby przejrzeć naszą historię i zdecydować, czy jesteśmy odpowiedzialnym pożyczkobiorcą. W wątpliwych dla siebie przypadkach mogą też wymagać zaświadczeń od pracodawców. Dodać również należy, iż składanie fałszywych oświadczeń jest przestępstwem, za które grożą konsekwencje karne.

Pożyczki na dowód to doskonały sposób na pozyskanie pieniędzy ” na już” dla osób, które nie lubią siedzieć w kieszeni u znajomych, czy rodziny. Zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, że środki na konto wpływają najczęściej jeszcze tego samego dnia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *