pozyczka rolnicza

Pożyczka dla rolnika – jak ją dostać?

Praca rolnika związana jest z wieloma obowiązkami oraz problemami – najczęściej dotyczą one kwestii pogodowych, takich jak gwałtowne ulewy czy susze. W obliczu tak dużych problemów wielu rolników zadaje sobie pytanie: czy z rolnictwa da się jeszcze utrzymać swoją rodzinę? W takich sytuacjach pomocna może okazać się pożyczka dla rolnika. W niniejszym artykule w sposób dokładny tłumaczymy, czym ona jest, oraz w jaki sposób ją uzyskać. Zapraszamy serdecznie do wnikliwej lektury!

Jak uzyskać pożyczkę dla rolnika – najważniejsze informacje

Jak otrzymać pożyczkę dla rolnika? Przede wszystkim należy wiedzieć o tym, że podstawowym sposobem jest oczywiście pożyczka online. W tym celu rolnicy mogą zdecydować się na skorzystanie z oferty zarówno klasycznych instytucji bankowych jak i pozabankowych. W przypadku instytucji pozabankowych trzeba pamiętać, że jest to rozwiązanie o wiele szybsze oraz łatwiejsze – pożyczkę internetową można uzyskać pod warunkiem, że posiadamy komputer, internet oraz konto bankowe wraz z dostępem do bankowości elektronicznej. Na rynku w chwili obecnej istnieje całkiem spora liczba instytucji, która oferuje swoim klientom pożyczki dla rolnika. Pomocnym rozwiązaniem w poszukiwaniu najkorzystniejszej pożyczki dla rolnika będzie również wykorzystanie porównywarki pożyczek.

Zabezpieczenie pożyczek dla rolników

Jeśli korzystamy z oferty banków, musimy pamiętać o tym, że każda pożyczka od tego typu instytucji musi być w odpowiedni sposób zabezpieczona. Za takie zabezpieczenie może nam posłużyć na przykład sad, pastwisko czy grunty należące do rejestru gruntów. Zupełnie inaczej sytuacja wygląda wtedy, gdy decydujemy się na skorzystanie z usług jednej z firm pozabankowych. Wówczas jeśli chcemy otrzymać gotówkę, nie musimy nawet opuszczać swojego domu. W przypadku brania pożyczki online, tak zwanej chwilówki, nie będą nam również potrzebni poręczyciele oraz zastawy. Jedynym obowiązkiem, jaki stawiają przed rolnikiem firmy pożyczkowe, jest spełnienie wymagań. Z reguły są one jednak niezwykle łatwe do zrealizowania.

Pożyczka dla rolnika – wymagania

Jeśli wybieramy pożyczkę dla rolnika od instytucji pozabankowej, musimy mieć na uwadze kilka kwestii. Mowa tutaj o:

  • potwierdzeniu swojej tożsamości za pomocą dowodu osobistego (skan),
  • posiadaniu konta bankowego wraz z dostępem do bankowości elektronicznej – to tam trafi gotówka od firmy,
  • udowodnieniu, że prowadzimy działalność gospodarczą – w tym celu podaje się numery ksiąg wieczystych, wyrys z rejestru gruntów bądź dokument, który potwierdzi prawo własności.

Czy procedura wnioskowania o pożyczkę online dla rolnika jest trudna i długa? Okazuje się, że nie. Wszystkie formalności nie powinny zająć więcej niż jednej godziny. Jeżeli posiadamy dostęp do internetu, wchodzimy na stronę wybranej firmy pożyczkowej oraz przystępujemy do wypełniania wniosku. W nim musimy podać wszystkie informacje odnośnie kwoty pożyczki a także swoje dane osobowe. Po kilkunastu minutach od przesłania wniosku otrzymujemy decyzję o przyznaniu pożyczki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *