jak zwiekszysc zdolnosc kredytowa

Potrzebujesz chwilówki ale masz słabą zdolność kredytową ? Sprawdź, jak ją zwiększyć!

Zdolność kredytowa to z jednej strony jedno z najważniejszych pojęć w realiach sektora pożyczkowo-kredytowego, zaś z drugiej strony często prawdziwa zmora klientów. Jak doskonale wiadomo, najczęstszą przyczyną odmownej decyzji w sprawie kredytu w banku jest właśnie zbyt niska ocena naszej zdolności kredytowej. Warto zdawać sobie sprawę z faktu, że współczesne instytucje pożyczkowe oferują klientom w tym względzie znacznie bardziej przyjazną oraz elastyczną politykę. Nie należy jednak zakładać, że pożyczkodawca pozabankowy po prostu zrezygnuje z dokonania oceny naszej zdolności kredytowej oraz sprawdzenia historii naszych danych w takich bazach, jak chociażby Biuro Informacji Kredytowej czy Krajowy Rejestr Długów.

Jednocześnie jednak w przeważającej większości wypadków procedura oceny naszej zdolności kredytowej w wykonaniu instytucji pożyczkowych będzie cechować się znacznie „łagodniejszym” i bardziej liberalnym przebiegiem, niż ma to miejsce w przypadku banków.

Co więc warto wiedzieć na temat zdolności kredytowej oraz czy istnieją jakieś sposoby na jej poprawienie?

Zdolność kredytowa: czym jest i co warto o niej wiedzieć

Przez ocenę zdolności kredytowej rozumie się zarówno ocenę naszej bieżącej sytuacji finansowej(dochody, wydatki, obciążenie z tytułu pożyczek lub kredytów) jak też ocenę naszej historii kredytowej(historia zobowiązań w bazach typu BIK, BIG, KRD). Dopiero wzięte jednocześnie te dwa aspekty składają się na całość procesu, który znamy pod nazwą sprawdzania zdolności kredytowej.

Co jednak oczywiste, instytucje pożyczkowe na ogół nie będą aż tak rygorystycznie oceniać obu aspektów wchodzących w skład zdolności kredytowej. W wielu przypadkach możliwe będzie więc uzyskanie pożyczki nawet wówczas, kiedy posiadamy negatywną historię w bazach, co w odniesieniu do oferty banków jest rzecz jasna po prostu niewykonalne. W jaki sposób możemy jednak sprawdzić, czy dana firma pożyczkowa będzie skłonna przymknąć oko na złą historię w BIK czy KRD? Pożyczkodawcy często informują na swoich stronach o „elastycznym i indywidualnym podejściu do każdego klienta”. Informacji tego rodzaju należy szukać przede wszystkim w zakładkach pod tytułem „pytania i odpowiedzi” oraz ewentualnie w regulaminach firm pożyczkowych. W przypadku korzystaniu z tego rodzaju pożyczki jej warunki będą ustalane indywidualnie poprzez negocjacje telefoniczne na linii klient- konsultant firmy pożyczkowej. Dopiero na podstawie takiej rozmowy zostanie podjęta decyzja o ewentualnym przyznaniu nam pożyczki a także o finalnym kształcie oferty. Sporo ciekawych informacji poświęconych tej tematyce można znaleźć tutaj:https://www.polskibiznes.info/jak-sprawdzic-czy-pozyczka-nie-jest-oszustwem/

Czy można poprawić zdolność kredytową?

Zdecydowanie najlepszą metodą poprawy zdolności kredytowej jest spłata zaległych zobowiązań oraz zwiększenie miesięcznych dochodów. Jeżeli jednak na przykład w bazie BIK widnieją informacje na temat tego, że w przeszłości zdarzało się nam znacznie zalegać ze spłatą zobowiązań, musimy po prostu liczyć się z tym, że sporo instytucji pożyczkowych negatywnie rozpatrzy nas wniosek o przyznanie pożyczki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *