Podstawowe informacje dla zadłużonych osób

Podstawowe informacje dla zadłużonych osób

Otrzymanie informacji o tym, że zostało się wpisanym na listę dłużników to nic przyjemnego, ale z drugiej strony nie jest to problem, którego nie dałoby się łatwo rozwiązać.

Trzeba jednak nastawić się na konieczność uporządkowania swoich finansów, dowiedzieć się czym jest bik oraz co można zrobić z negatywnymi wpisami.

Mając długi na pewno nie powinno myśleć się o kolejnych pożyczkach, chyba że są niezbędne do przeżycia. Wówczas pożyczki bez BIK mogą okazać się jedynymi na jakie taka osoba będzie mogła liczyć. Nawet jeżeli jednak jakaś firma pożyczy dłużnikowi oczekiwaną przez niego kwotę, to warto zacząć poprawiać swoją sytuację poprzez szukanie innej pracy, stopniowe spłacanie wcześniejszych długów oraz unikanie życia ponad stan.

Błędy przy popełnianiu pożyczek

Nawet osoby, które uważają się za obeznane z finansami czasami podejmują bardzo niekorzystne decyzje i wybierają pożyczki o wysokim oprocentowaniu. W takich przypadkach trzeba jak najszybciej spróbować spłacić swój dług i poszukać innej oferty. Różnice w RRSO mogą wydawać się mało istotne jeżeli ktoś na szybko podpisuje umowę, jednak wystarczy na spokojnie przeanalizować szczegóły którejś z ofert, aby przekonać się, że kilka procent więcej przekłada się na konieczność oddania dużo wyższej kwoty. Oczywiście nie oznacza to, że nie da się znaleźć dobrych pożyczek, z których opłaca się skorzystać w razie potrzeby. Istnieją nawet oferty promocyjne dla nowych klientów, dzięki którym można znaleźć pożyczki bez BIK na raty z zerowym oprocentowaniem.

2 thoughts on “Podstawowe informacje dla zadłużonych osób”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *