Na co wpływa wysokość RRSO?

Na co wpływa wysokość RRSO?

Teoretycznie każda osoba zaciągająca kiedykolwiek pożyczkę powinna znać takie pojęcia jak RRSO.

Nie jest jednak tajemnicą, że dużo osób ma problemy z takimi sprawami i przez to później nie potrafi wybrać dla siebie taniego kredytu. Chociaż wiele porad na temat zaciągania pożyczek można znaleźć na blogach z branży finansowej, to jednocześnie nie każda osoba ma czas na to, aby się z nimi zapoznać.
Dobrze więc poznać przynajmniej najważniejsze informacje, które pozwolą zaciągnąć kredyt na lepszych warunkach. Jedną z nich jest wspomniane RRSO.

Dlaczego RRSO ma znaczenie?

Pełne rozwinięcie tego skrótu to Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania. Jeżeli jakaś pożyczka ma na przykład trzydzieści procent RRSO, to w oczywisty sposób będzie mniej korzystna niż taka, której RRSO wynosi kilka procent. Co ważne, dotyczy to zarówno kredytów zaciąganych w banku jak i chwilówki bez bik, więc klienci mogą zawsze sprawdzać tego typu informacje, a na pewno będą zadowoleni z warunków, które zaproponuje im firma lub bank udzielającą kredytu.

Ilość rat pożyczki

Dobrze jest dobierać ilość rat kredytu do swoich potrzeb i możliwości. Mogłoby się wydawać, że szybkie spłacenie pożyczki pozwoli cieszyć się spokojem od kredytów, to jednak nie zawsze później ma się pieniądze na to, aby pokryć zobowiązania finansowe. Lepiej więc rozłożyć pożyczkę na większą ilość rat i w miarę możliwości ją nadpłacać niż wybrać kredyt na krótszy okres i później mieć opóźnienia w jego spłacie, bo to będzie miał nieprzyjemne konsekwencje w postaci dodatkowych odsetek.

2 thoughts on “Na co wpływa wysokość RRSO?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *