pozyczka z dowodem

Kto może skorzystać z pożyczki na dowód?

Formalności związane z uzyskaniem kredytu w banku różnią się od tych przy załatwianiu pożyczki od firmy pozabankowej. Coraz więcej konsumentów, chcących pożyczyć niewielką sumę, korzysta z pożyczek przez internet. Szybkie pożyczki na dowód można otrzymać w kilka chwil. Kto może skorzystać z pożyczki na dowód? Czy można mieć kredyt bankowy i pożyczkę pozabankową jednocześnie?

Pożyczki na dowód – kto może skorzystać?

Pozabankowe usługi finansowe rządzą się nieco innymi zasadami niż kredyty bankowe. Nie podlegają przepisom obowiązującej ustawy Prawo bankowe. Z tego powodu pożyczkodawcy mogą być w swojej działalności bardziej elastyczni. Zyskują na tym konsumenci. O pożyczkę mogą wnioskować obywatele naszego kraju, którzy posiadają dokument tożsamości, czyli dowód. Niektóre firmy pożyczkowe kierują swoją ofertę do osób w wybranej grupie wiekowej, ale znajdziemy również pożyczki od 18 lat. Z usług pozabankowych skorzystać mogą osoby, które mają pełną zdolność do czynności prawnych, co oznacza między innymi, że nie zostały ubezwłasnowolnione. Jako że pożyczki pozabankowe oferowane są głównie w internecie, trzeba posiadać dostęp do sieci i aktywny numer telefonu komórkowego. Wnioskujący otrzymają pożyczkę, jeśli:

  • poprawnie i kompletnie wypełnią wniosek,
  • posiadają odpowiednie środki, by móc uregulować nowe zobowiązanie,
  • spełnią wymogi formalne konkretnego pożyczkodawcy.

Pożyczki przez internet – niezbędne dokumenty

Dowód to w większości przypadków jedyny dokument, który jest niezbędny podczas wnioskowania o pożyczkę w firmie pożyczkowej. Te instytucje nie oczekują zaświadczenia o zarobkach ani innego poświadczenia wysokości osiąganego dochodu w momencie wypełniania wniosku. Wystarczające jest samo oświadczenie wnioskującego. Nieuciążliwe formalności sprawiają, że pożyczka internetowa jest określana mianem pożyczki na dowód. Internetowe porównywarki ofert pożyczek umożliwiają szybkie znalezienie taniej pożyczki w odpowiedniej kwocie i optymalnym okresem na spłatę. Warto sprawdzić ranking firm pożyczkowych https://www.czerwona-skarbonka.pl/pozyczki-na-dowod/, by pożyczyć pieniądze bez większych formalności, a jednocześnie bezpiecznie.

Pożyczka dla osób ze skomplikowaną sytuacją finansową

Oferty pożyczek na dowód są skierowane do szerokiej grupy osób. Z racji większej elastyczności w działaniach firmy pożyczkowe mogą udzielić wsparcia finansowego nie tylko tym, którzy pracują na umowę o pracę i mają klarowną sytuację finansową. Szybkie i tanie pożyczki na dowód dostępne są także dla osób osiągających dochody z innego tytułu, np.:

  • umowa o dzieło,
  • umowa zlecenie,
  • wpływy ze świadczeń socjalnych,
  • dochody z najmu nieruchomości.

Jeśli dochody wystarczają na pokrycie nowego zobowiązania, możliwe jest jego udzielenie również osobie z różnymi kredytami bankowymi. Klienci banków, którzy spotkali się z odmową uzyskania kolejnego kredytu to właśnie często klienci firm pożyczkowych. Zdolność kredytowa w banku może się różnić od zdolności przyjętej przez firmę pożyczkową.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *