kredyty

Kredyt gotówkowy sposobem na szybką gotówka na dowolny cel

Pożyczka gotówkowa zaciągana w dowolnym banku komercyjnym jest najczęściej spotykana pod nazwą kredyt gotówkowy. Jest to rodzaj kredytu konsumenckiego, który bank może nam udzielić na dowolny cel. I wcale nie musimy się tłumaczyć bankowi na co zamierzamy wydać pożyczone środki. Warto pamiętać, że wysokość otrzymania możliwego kredytu, będzie uzależniona od naszych dochodów czy formy zatrudnienia. Kredyt gotówkowy może być udzielony już od kilkuset złotych, a kończąc np. na 200 000 złotych – o ile będziemy posiadali bardzo wysokie zarobki. Pożyczkę otrzymamy najczęściej w walucie polskiej, chociaż istnieje możliwość zaciągnięcia kredytu gotówkowego w walucie obcej, takiej jak euro czy dolary. Są jednak stosunkowo rzadkie przypadki.

Na co można zaciągnąć kredyt konsumencki?

Kredyt konsumencki możemy zaciągnąć praktycznie na wszystko. No my sami decydujemy, w jakim celu go wzięliśmy i na co zamierzamy przeznaczyć środki finansowe. Taki kredyt możemy przeznaczyć na pokrycie studiów dla dziecka, remont domu czy mieszkania, zakup samochodu nowego lub używanego,zakup motoru czy skutera, zakup działki rekreacyjnej, wyposażenie domu czy mieszkania w meble i sprzęty rtv oraz artykuły gospodarstwa domowego, remont samochodu, na wakacyjny urlop czy podróż życia. Opcji jest nieskończenie wiele.

W jakim banku zaciągnąć kredyt gotówkowy?

Obecnie każdy bank w swojej ofercie posiada możliwość zaciągnięcia kredytu gotówkowego. To bardzo dobra informacja dla pożyczkobiorców, czyli klientów banków. Szeroka dostępność tej usługi finansowej powoduje, że przeglądając oferty poszczególnych banków możemy wybrać tę najlepszą. Do wyboru najkorzystniejszej oferty może posłużyć nam aktualny ranking kredytów gotówkowych dostępny na stronie https://www.czerwona-skarbonka.pl/kredyty-gotowkowe/. Znajdziemy tam podany w eleganckiej formie ranking z najważniejszymi informacjami, takimi jak:

  • nazwę produktu finansowego,
  • możliwy okres kredytowania,
  • wysokość ewentualnego kredytu,
  • oprocentowanie,
  • wysokość RRSO.

Od czego zależy wysokość raty kredytu?

Rata kredytu gotówkowego będzie uzależniona od kilku czynników. Najważniejszy z nich to wysokość zaciągniętej kwoty, ustalony okres kredytowania, czyli przez ile miesięcy chcemy spłacić pożyczkę wraz z odsetkami i opłatami oraz oprocentowanie danego kredytu. Podczas zaciągania pożyczki będziemy mogli swobodnie ustalić dogodny dla nas harmonogram spłaty całego zadłużenia.

Co to jest RRSO? Jakie są opłaty przy kredycie gotówkowym?

Najważniejszą stawką podczas zaciągania kredytu gotówkowego jest RRSO, czyli Rzeczywista roczna stopa oprocentowania. Jest to całkowity koszt kredytu  zaprezentowany w procentach i wyrażony w stosunku rocznym. Procent ten zawiera nie tylko klasyczne oprocentowanie, ale też inne opłaty, takie jak np. prowizja banku. RRSO pozwala klientowi na łatwiejsze porównanie oferowanych przez banki kredytów gotówkowych i kosztów pożyczenia pieniędzy w poszczególnym banku komercyjnym. Dlatego przed ewentualną pożyczką, warto przejrzeć aktualne rankingi kredytów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *