Jak nie stracić przy pożyczaniu pieniędzy?

Jak nie stracić przy pożyczaniu pieniędzy?

Jest wiele porad na temat tego jak zaciągać pożyczki, aby na nich nie stracić. W praktyce jednak klienci zainteresowani takimi ofertami nie mają czasu na to, aby przeglądać takie informacje i wpadają przez to w długi.

Okazuje się jednak, że wcale nie trzeba posiadać specjalnej wiedzy ani też mieć doświadczenia w finansach, bo wystarczy stosować się do trzech podstawowych zasad i na pewno nie straci się przy zaciąganiu pożyczki.

Wybieranie ofert z niskim RRSO

To powinno być oczywiste dla każdej osoby, jednak podpisując umowę łatwo można przeoczyć taką informację jak Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania pożyczki. Konsekwencją takiego podejścia będzie natomiast narażenie się na wysokie koszty, gdyż wartość RRSO powinna być jak najniższa.

Spłata pożyczki w wymaganym terminie

Kolejną sprawą jest dokonywanie spłat we wskazanym przez bank lub firmę finansową terminie. Część klientów ma z tym ogromny problem i przez nieterminowe spłaty naraża się na dodatkowe koszty. Dobrym sposobem dla zapominalskich jest skorzystanie z przypomnień, które w dniu spłaty poinformują klienta o konieczności przelaniania pieniędzy. W przypadku niektórych pożyczek takie przypomnienia są zresztą automatycznie wysyłane do wszystkich klientów, jednak jeżeli wspomniana funkcja nie nie będzie dostępna, to można wykorzystać do tego przypomnienia w telefonie lub kalendarz.

Dbanie o dobrą historię kredytową

W celu poprawienia historii kredytowej warto zaciągać niewielkie pożyczki lub kredyty bez bik ratalne i regularnie je spłacać. Z czasem pozwoli to pożyczać większe pieniądze.

2 thoughts on “Jak nie stracić przy pożyczaniu pieniędzy?”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *