Jak dostać kolejną pożyczkę?

Jak dostać kolejną pożyczkę?

Niespłacenie w terminie jakiejś raty to z punktu widzenia klienta małe niedopatrzenie, jednak dla firm udzielających pożyczek może to oznaczać, że taka osoba jest niepewnym klientem.

O ile jednak niewielkie odsetki naliczone w związku z takim opóźnieniem dotyczą drobnych kwot, to w skrajnych przypadkach firma może następnym razem odmówić wypłacenia pożyczki, szczególnie jeżeli klient jest w bazach dłużników.

Pożyczka a obecność w bazie dłużników

O tym czym są bazy dłużników wie każdy, szczególnie jeżeli zdarzyło mu się spóźnić ze spłatą raty lub kredytu. Tego typu bazy zawierają niestety informacje o aktualnej sytuacji osób, które mają na swoim koncie pozaciągane różnego rodzaju zobowiązania finansowe. Tym samym jedynym wyjściem dla kogoś, komu bank odmówił pożyczki będzie kredyt dla zadłużonych, gdyż wówczas firma udzielająca pożyczki nie będzie sprawdzała danych w BIK oraz w innych popularnych bazach.

Podpisując jednak taką umowę trzeba zdawać sobie sprawę z ryzyka wyższego oprocentowania, dlatego też zaciągnięcie wspomnianej pożyczki po to, aby kupić coś niepotrzebnego nie jest najlepszym rozwiązaniem. Jeżeli jednak pieniądze są potrzebne, bo trzeba opłacić szkołę dla dziecka lub naprawić coś w domu, to może nie być innego wyjścia niż kredyt bez zdolności kredytowej, szczególnie jeżeli ktoś regularnie spóźniał się ze spłatami.

Jest jednak pozytywna informacja dla wszystkich, którzy trafili na listy dłużników. Zdolność kredytową zawsze można poprawić, więc jeżeli ktoś chce poprawić swój ranking, to powinien już teraz zacząć nad tym pracować.

2 thoughts on “Jak dostać kolejną pożyczkę?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *