Edukacja finansowa od podstaw

Edukacja finansowa od podstaw

Nie tylko dzieci powinny uczyć się podstaw finansów, bo często sami dorośli nie wiedzą na co zwrócić uwagę przy zaciąganiu kredytu lub jak zacząć oszczędzać pieniądze.

Nie jest to wcale trudne, tylko trzeba wykazać się pewną systematycznością. W przypadku oszczędzania czas zawsze działa na korzyść danej osoby. Nawet niewielkie kwoty odkładane regularnie przez długi okres czasu mogą pozwolić uzbierać wysokie sumy.

Jak wybrać kredyt?

Wybierając natomiast kredyt należy podejść do tego na spokojnie i bez zbędnych emocji. Chociaż zakup nowego sprzętu może wydawać się bardzo kuszący, to jednak jeżeli przełoży się go o kilka dni na pewno nic się nie stanie. W tym czasie uda się natomiast przejrzeć oferty banków oraz firm pożyczkowych i znaleźć taką pożyczkę, która nie narazi klienta na wysokie oprocentowanie. Często też firmy stosują nieuczciwe praktyki i ukrywają opłaty o rzeczywistych kosztach pożyczki. Na szczęście jest na to prosta rada – wystarczy zawsze sprawdzić jak wygląda RRSO dla danego kredytu.

O co chodzi z RRSO?

Rzeczywista roczna stopa oprocentowania określa całkowity koszt danego kredytu na przestrzeni roku. Porównując pod jego względem kilka pożyczek uda się odrzucić te, które nie są atrakcyjne. Na koniec warto przypomnieć o tym, że dokładne czytanie umów powinno być dla każdego czymś oczywistym, jednak część osób to lekceważy. Łatwo przez to podpisać niekorzystną umowę o kredyt, w której znajdą się różne ukryte opłaty. Jeżeli jednak sprawdzi się warunki kredytu przed jego zaciągnięciem, to takie sytuacje nie będą miały miejsca.

2 thoughts on “Edukacja finansowa od podstaw”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *