Dokumenty niezbędne przy zaciąganiu pożyczki

Dokumenty niezbędne przy zaciąganiu pożyczki

W przypadku pożyczek udzielanych przez banki najczęściej osoba starająca się o kredyt musi wykazać nie tylko regularne wpływy wynagrodzenia na swoje konto bankowe, ale też potwierdzić miejsce zatrudnienia oraz ujawnić w jakim celu zaciąga pożyczkę.

Nie każdy klient chce się jednak dzielić takimi poufnymi informacjami, dlatego też część osób woli od razu sięgnąć po pożyczki bez bik na raty, które nie wiążą się z tak szczegółowym weryfikowaniem danych klienta.

Jak otrzymać pieniądze?

W celu zaciągnięcia pożyczki przez internet wystarczy tak naprawdę posiadać aktualny dowód osobisty. Następnie trzeba wybrać dla siebie odpowiednie pożyczki bez BIK, przy czym warto zwrócić szczególną uwagę na to jaka jest wysokość rzeczywistej rocznej stopy oprocentowania. Ten wskaźnik oznacza procent, jaki trzeba będzie zwrócić firmie udzielającej pożyczki oprócz początkowej kwoty. Warto zatem sięgnąć po taki kredyt bez zdolności kredytowej, gdzie RRSO jest najniższe lub też zerowe. Takie oferty wbrew pozorom naprawdę istnieją, tylko nie zawsze można z nich skorzystać jeżeli nie jest się nowym klientem w danej firmie. Pomijając jednak nowe pożyczki, dobrze jest również zadbać o to, aby nie znaleźć się w Krajowym Rejestrze Dłużników.

Czym jest KRD?

Krajowy Rejestr Dłużników zawiera informacje o osobach, które z jakiegoś powodu nie oddały wcześniej pożyczonych pieniędzy. Tak naprawdę może tu trafić każdy, bo wystarczy zapomnieć o płaceniu rachunków i już pojawia się problem. Warto więc pamiętać, że w razie konieczności można wyczyścić informacje na swój temat w tego typu bazach.

2 thoughts on “Dokumenty niezbędne przy zaciąganiu pożyczki”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *