Czy kredyt bez BIK to dobry pomysł?

Czy kredyt bez BIK to dobry pomysł?

Zalet zaciągania pożyczek bez BIK jest wiele, ale najważniejszą z nich jest to, że są udzielane praktycznie od ręki.

Dzięki temu mogą z nich korzystać wszyscy klienci, a nie tylko osoby, które cieszą się doskonałą zdolnością kredytową. Warto zatem zainteresować się takimi pożyczkami jeżeli ktoś potrzebuje dodatkowej gotówki, gdyż jest to najszybszy sposób na otrzymanie pieniędzy.

Co zrobić z negatywnymi wpisami w BIK?

Chociaż łatwość zaciągania pożyczek bez BIK jest bardzo kusząca, to jednocześnie nie warto rezygnować z poprawienia swoich wpisów. W większości przypadków udaje się to zrobić bez większego problemu. Zamiast jednak płacić firmom, które oferują usługi wyczyszczenia historii BIK, lepiej samodzielnie skontaktować się z odpowiednimi firmami i zapytać jak można pozbyć się negatywnych wpisów.

Spłata zaciąganych pożyczek

Bardzo ważne jest również spłacanie rat pożyczek w terminie narzuconym przez bank lub firmę, która pożyczyła klientowi pieniądze. Jeżeli dojdzie do jakichkolwiek opóźnień, to można narazić się na dodatkowe opłaty, różnego rodzaju kary lub inne konsekwencje. Najlepiej więc nie dopuszczać do wystąpienia problemów ze spłatą. Ustawienie sobie przypomnień lub płacenie rat w pierwszej kolejności to najlepszy sposób na terminowe spłacanie zadłużenia. Jeżeli natomiast ktoś przewiduje, że nie będzie miał wystarczającej ilości pieniędzy aby spłacić dług, to lepiej dobrze zastanowić się zanim pożyczy się pieniądze. Szkoda później tracić czas i nerwy na szybkie szukanie gotówki, którą trzeba będzie przeznaczyć na bieżące raty.

2 thoughts on “Czy kredyt bez BIK to dobry pomysł?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *