Co trzeba wiedzieć o KRD?

Co trzeba wiedzieć o KRD?

Dzięki takim bazom danych jak Krajowy Rejestr Długów można dowiedzieć się wielu informacji na temat stanu finansów danej osoby.

Niestety, ma to też pewną wadę, a mianowicie trafiając do takiej bazy można mieć później spore problemy z otrzymaniem pożyczki, kredytu lub innej formy finansowania. Chociaż jeżeli ktoś trafił do bazy typu KRD z powodu pożyczki, to po jej uregulowaniu zawsze można wystosować odpowiednie pismo z prośbą o usunięcie danych. Trwa to jednak dość długo, a tym samym w międzyczasie nie da się otrzymać żadnej oferty pożyczki od banku.

Pożyczka dla zadłużonych

Inaczej jednak wygląda to w przypadku ofert jak pożyczki bez BIK, z których można skorzystać w dowolnym momencie. Tego typu oferty cieszą się coraz większą popularnością, co po części wynika z faktu, że sporo osób zostało wpisanych do KRD lub BIK przez niewielkie opóźnienia w płatnościach. Jest to zatem kolejny argument przemawiający za regularnym spłacaniem zaciąganych zobowiązań finansowych, gdyż niezależnie od tego czy pożycza się pieniądze w banku czy też sięgnęło po kredyt bez zdolności kredytowej, regularne spłaty to podstawa. W innych przypadkach firmy zaczynają wysyłać klientowi monity o konieczności dokonania spłaty, a to zwiększa koszty całej pożyczki.

Jak zadbać o BIK?

Skoro już wiadomo czym jest BIK, to warto również sprawdzić prosty sposób na poprawę jego stanu. Wbrew pozorom jest to proste i wystarczy po prostu zaciągnąć raty na niewielką kwotę, a następnie regularnie je spłacać. Dzięki temu z czasem będzie można pożyczyć większą kwotę.

2 thoughts on “Co trzeba wiedzieć o KRD?”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *